Voor de tweede keer op rij geen enkele verliespartij bleek het recept voor een overtuigende overwinning. Daarbij wil ik nog wel aantekenen dat twee van onze spelers hadden kunnen verliezen, maar daar stonden meer dan genoeg overwinningen tegenover.

De eerste punten waren al vroeg binnen. Ik ging direct in de opening in de aanval. Mijn tegenstander probeerde de voorpost er af te krijgen en als hij iets actiever had gespeeld, was dat ook gelukt. Hij speelde echter iets te afwachtend. Langzaam maar zeker kreeg ik meer grip op de stand. Een blunder op de 26e zet versnelde het einde, maar toen was de stand toch al niet meer te redden. 2-0

Frank was vandaag tevreden met een punt. Per ongeluk werd het toch nog even spannend. Frank kreeg voordeel, desalniettemin werd het remise. 3-1

In Mark Deurloo trof Johan Wiering de sterkste speler van de Haarlemmers. In de opening liet Mark vrijwillig zijn korte vleugel opsluiten, daarmee was het meteen duidelijk dat hij wilde winnen. De omstandigheden voor een KVO waren echter niet gunstig. Mark had de opsluiting moeten verbreken, met licht nadeel. Hij koos voor een ander plan, met als gevolg dat zijn stand al na 20 zetten kritiek was. Een paar zetten later gaf Johan hem onbedoeld nog een laatste kans om te ontsnappen, maar Mark dacht blijkbaar dat dat nog niet nodig was. Dat was een misrekening. Even later was de partij beslist. 5-1

John speelde een interessante partij tegen oud-clubgenoot Frans Groot. Eerst klassiek, waarbij John al snel een tempovoorsprong kreeg. Hij had het klassieke keurslijf kunnen (en moeten) verbreken, maar na een onnauwkeurigheid op de 22e zet kreeg hij daar geen kans meer toe. Even later liet hij noodgedwongen een afwikkeling toe waardoor hij een verre voorpost op 17 kreeg die moeilijk te verdedigen leek. Vermoedelijk dacht zijn tegenstander dat hij die wel zou kunnen winnen, maar door een kleine combinatie in de stand te houden kon John dat steeds voorkomen. Desondanks had Frans voordeel, maar hij bouwde het niet goed op. Uiteindelijk ruilde hij de voorpost maar gewoon af, maar daardoor kwam juist John beter te staan. Nadat beide spelers nog meerdere keren de beste zet verzuimden, leverde dat John uiteindelijk een overwinning op. Zeker geen foutloze partij, maar wel boeiend. 7-1

Job speelde een klassieke partij. Op de 43 zet speelde hij een lokzet:

020-1_3_feb_2024_1.jpeg

D. Siegers - J. van Goudoever, stand na 43. .. 24-29?!?

Er dreigt natuurlijk 16-21, en na 39-33?! is zwart van plan om naar 44 te combineren met 29-34 30x39 23-29 33x24 19x30 35x24 16-21 27x18 13x44. Wat beide spelers niet zagen, is dat wit dan als laatste lacht: 24-19! 14x23 32-28 23x43 48x50. In plaats daarvan deed de witspeler 39-34 waarna de partij normaal gesproken remise had moeten lopen. Een foutje in het eindspel leverde Job zowaar nog een overwinning op. 9-1

Kenny belandde in de opening in een hekstelling waarbij zijn tegenstander twee schijven op de lange lijn had. Lange tijd ging het gelijk op, maar op de 36 zet overschatte de witspeler zijn stand en kwam hij slecht te staan. Na een volgende fout, een paar zetten later, won Kenny zelfs een schijf:

020-1_3_feb_2024_2.jpeg

M. Kosters - K. Kroon, stand na 38. 30-24?

38. .. 1-7!

Wit kan niet naar 32 en niet naar 33, terwijl 34-29 verliest door de hielslag. Dat betekent dat wit alleen nog maar kan spelen met de schijven 35, 46 en 47, maar daarmee kan hij zijn problemen niet oplossen. Zwart hoef alleen maar af te wachten, zo lijkt het.

Partijverloop: 39. 47-42 4-10?

Dit is de verkeerde afwachtende zet. Winnend was 3-9. In de partij had wit kunnen ontsnappen met 37-32! Als zwart dan de 1 om 2 neemt, combineert wit naar dam: 22-28 32x23 18x20 27-22 17x28 38-33 28x30 35x4. Beide spelers zagen het niet en de partij ging verder met 40. 46-41 10-15 en in arren moede besloot wit nu maar een schijf te offeren met 41. 24-19 13x24 42. 38-33. Kenny staat nu gewonnen, maar hij liet het nog remise lopen. De gemakkelijkste winst is 15-20! 42-38 16-21! 27x16 18-23! en wit zal opnieuw een schijf moeten offeren, dit keer zonder noemenswaardige compensatie. 10-2

Radjinder koos voor een riskante opening en had al heel snel nadeel. Als zijn tegenstander het iets beter had gedaan, had dat zomaar verkeerd kunnen aflopen. Na ruim 20 zetten volgden enkele ruilen, waarna de stand weer overzichtelijk was. Niet veel later zette Radjinder een ongevaarlijk ogende aanval in op de vijandelijke vleugel. Toen zijn tegenstander lange tijd naliet om de vijandelijke indringer op 17 af te ruilen, kwam Radjinder steeds beter te staan. Op de 45e zet miste hij een positionele winst, waarna het snel remise liep. 11-3

Marco werd in een laat klassiek standje verrast door een dreigende doorbraakcombinatie. Toevallig kan hij daarna nog op het nippertje remise maken, maar dat was heel lastig te vinden. Hij koos ervoor om de combinatie niet toe te laten. Zijn tegenstander kreeg voordeel en even later brak hij door, ten koste van een schijf. Daarmee was het nog niet beslist, maar Marco stond onder druk. Na een foutje op de 46e zet stond hij verloren. Gelukkig deed zijn tegenstander het een paar zetten ook verkeerd en kwam Marco met de schrik vrij. 12-4

Johan Capelle kreeg lange tijd geen vat op zijn tegenstander. Pas in een laat klassiek standje stond Johan iets beter, maar veel stelde het nog niet voor. Gelukkig dacht zijn tegenstander dat hij slecht stond en besloot hij af te wikkelen naar een dammeneindspel met een schijf minder. Ook dat was nog lang niet gewonnen, maar het is lastig om geen fouten te maken in een dammeneindspel waarbij er nog veel schijven op het bord staan. En inderdaad, fouten kwamen er en Johan won. 14-4

Peter bereikte niet meer dan wat optisch voordeel. 15-5